KUR'ÂN SEFERBERLİĞİNE HOŞ GELDİNİZ

 

İki yıl önce Kur'an'la olan beraberliğimizi, anlayışımızı, sevgimizi arttırmak ve bu konuda birbirimize destek olabilmek için bir yolculuğa çıktık.

KUR’ÂN HEPİMİZİN HAYATININ AYRILMAZ BİR PARÇASI OLDU, ELHAMDÜLİLLAH. 

Hocamızın, ( Fatma Serap Karamollaoğlu kimdir? ) ileri düzey arapça bilen öğrencileri ile başlattığı, daha sonra duyan kişilerin de katılımıyla, içeriği arapça bilen bilmeyen herkes için genişletilen seferberlik, önce whatsapp gruplarında, daha sonra whatsapp'ın sınırlı kişi gruplaması dolayısıyla telegramda başladı ve en nihayetinde web sitesi kuruldu.

Kur'an seferberliği; katılımcıların da desteğiyle birlikte bugün yurt içi ve yurt dışından takipçileri ile 6 bin kişiye ulaştı. Bu 6 bin kişi arasında bay ve bayan gruplarımız arasında 11-18 yaş arası gençlerimizin de olması bizleri çok motive etti.

Her gün aynı Kuran sayfasını ve mealini okumak, üzerinde çalışmak ve düşünmek üzere anlaştık. Bunu hayata geçirmek için isteyenler Telegram ve WhatsApp gruplarına katıldı, isteyenler de web sitemizden takip etti.

Hatmimizi 7 Ekim 2021 tarihinde tamamladık.Tekrar hatim başlama tarihimiz 1 Kasım 2021 Pazartesi günüdür.

Sizler seferberliği yeni duymuş olabilirsiniz, aramıza bizim okuduğumuz sayfadan katılabilir ve geride kalan sayfalarınızı her hafta sonları ara verdiğimiz 2 telafi gününde ya da daha sonra kendiniz okuyarak tamamlayabilirsiniz. 

Seferberlikte en çok gelen sorulardan biri de çalışma metodu ve kişisel hedef hakkındaki sorulardır. Herkesin seviyesine uygun çalışma metodu Serap Karamollaoğlu Hocamız tarafından tavsiye niteliğinde yazılmıştır. Bunun için linke tıklayabilirsiniz.   Sık Sorulan Sorular

Kurduğumuz bir ekip ile günün sayfası ile ilgili olarak,

-Kısa bir tefsir bilgisi

-Varsa o sayfadaki ayetlerle ilgili hadisler

-Türkçe'de kullandığımız kelimelerle ilgili lügat çalışması

-Sayfadan Gönüle Düşenler

-Günün Mesajı başlığı altında sayfaya özel yazılar

-Her gün bir ekip olarak çalışıp hazırladığımız o sayfadaki ayetlerle ilgili irab ve belagat notları paylaşmaktayız. 

Hakkımızda detaylı bilgi  için lütfen linke tıklayınız:  Ekibimiz